Ponowne uprawianie warzyw w kuchni

Czy wiesz, że możesz wydłużyć okres przydatności warzyw do spożycia, po prostu umieszczając je w wodzie? To prawda; Zrobiłem to! Kupiłem zieloną cebulę w sklepie spożywczym dwa tygodnie temu. Przykro było patrzeć, jak odchodzą tak szybko. Eksperymentowałem więc ze słoikiem z wodą i światłem słonecznym i od tego czasu moja cebula odrosła czterokrotnie!

Posadź swój wodny ogród. Napełnij swój słoik kilkoma centymetrami wody.

Pozwól rosnąć zieleninie! Będziesz zaskoczony, jak szybko rośnie Twój wodny ogród. Widziałem, jak moja cebula kiełkuje w ciągu zaledwie jednego dnia. W okresie siedmiu dni wziąłem już wiele kawałków zielonej cebuli. Oto zdjęcie z 10 dni.

Zerwij cebulę w razie potrzeby.

Szybkim sposobem na odnowienie kuchennych resztek jest umieszczenie dowolnej zieleni w misce lub filiżance wody. Jeśli jednak naprawdę chcesz przedłużyć żywotność tych pysznych warzyw, przenieś swój wodny ogród prosto do ziemi. Będziesz cieszyć się oglądaniem ich wzrostu i zbiorów.

I nie poprzestawaj na zielonej cebuli!

Odrasta sałata rzymska, kapusta, bok choi i seler. Po prostu odetnij łodygi tak, jak zwykle, a resztę posadź w ogrodzie wodnym. Uprawiaj te warzywa w płytkich miskach. Sprawdź Alternative Growing, aby zobaczyć, jak uprawiać sałatę rzymską w wodzie: http://alternative-energy-gardning.blogspot.com/2013/03/re-grow-romaine-lettuce-hearts.html

Powiedz nam, co uprawiałeś w swoim ogrodzie lub domu?

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US