Jak zahartować sadzonki i chronić swój ogród

Ogrodnictwo to popularna rozrywka, a wiele osób co roku inwestuje duże sumy pieniędzy w rośliny i sadzonki, które w ciągu kilku tygodni zostaną nagrodzone opadającymi, zwiędłymi, martwymi roślinami. Fix.com stworzył infografikę zatytułowaną 9 kroków do utwardzenia sadzonek, zawierającą wszystkie informacje potrzebne do zapewnienia roślinom jak najlepszego startu.

Utwardzanie sadzonek to proces aklimatyzacji sadzonek i młodych roślin do twojego klimatu. W wielu przypadkach rośliny te miały bardzo krótki, osłonięty żywot i muszą przejść proces utwardzania, zanim zostaną pozostawione same sobie w ogrodzie. Ta infografika przedstawia dziewięć kroków, jak zahartować sadzonkę. Kroki te rozpoczynają się od sprawdzenia dat przymrozków, wraz z przedstawieniem łatwej do odniesienia tabeli, na której rośliny są odporne na zimno/mróz, a które nie, powoli wystawiając je na zewnątrz, a następnie krok po kroku, wybierając idealne miejsce dla rośliny .

Postępując zgodnie z tymi prostymi krokami, ochronisz swoją ogrodniczą inwestycję i zapewnisz sobie szczęśliwe zbiory za kilka miesięcy.

Źródło: Fix.com

Zdobądź pełny artykuł 9 kroków do utwardzenia sadzonek na Fix.com i znajdź przewodnik po nasionach, zaczynając tutaj.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US