Jak stworzyć ogród refleksyjny w 4 krokach

Wraz z nadejściem zimy wielu z nas zaczyna tęsknić za czasem w naszych ogrodach. A dlaczego nie powinniśmy? Nasz ogród to miejsce szczególne, dedykowane. Dokładamy wszelkich starań, aby uprawiać ziemię, aby wybrane przez nas rośliny miały dom. Uprawiamy glebę, nawozimy ją i upewniamy się, że podlewamy ją w cieplejsze i suchsze dni. A jeśli nam się poszczęści, zostaniemy nagrodzeni obfitością. A przynajmniej więcej obfitości, niż gdybyśmy przypadkowo rozrzucali nasiona po całej naszej posiadłości, nie dbając o nie.

Ale życie roślin nie jest jedyną rzeczą, która może prosperować, gdy jest pielęgnowana, a dedykowana przestrzeń nie musi też znajdować się na zewnątrz. Podczas gdy zwracanie szczególnej uwagi na miejsce na ziemi może prowadzić do naszego odrobiny ogrodniczego dobrobytu, stworzenie obszaru w naszym domu, który jest poświęcony naszemu dobremu samopoczuciu, może stworzyć inny rodzaj możliwości. Na zimowe miesiące i nie tylko możemy stworzyć w naszym domu przestrzeń poświęconą kontemplacji i spokojowi. Możemy stworzyć ogród refleksji.

Ogród refleksyjny to po prostu miejsce w twoim domu, do którego idziesz, siadasz, praktykujesz kontemplację i odpoczywasz od przeciążenia sensorycznego, jakim jest życie we współczesnym świecie. Przestrzeń, w której przebywamy, może mieć ogromny wpływ na nasz sposób myślenia, o czym świadczy dowolna liczba doświadczeń; gdybyśmy uczestniczyli w warsztatach razem z dziesięcioma innymi osobami, byłoby to przyjemne spotkanie w małej klasie, ale rozczarowująca frekwencja w sali wykładowej.

Twój ogród refleksji będzie idealnie wolny od zbyt wielu rozrywek lub elementów niezwiązanych z rozwijaniem poczucia wewnętrznego spokoju. Zamiast tego będzie zawierał widoki, dźwięki, zapachy i inne stymulacje, które sprzyjają równowadze. W ten sposób spędzanie czasu na kultywowaniu specjalnej przestrzeni do refleksji może prowadzić do podobnego poczucia bogactwa, które może być spowodowane uprawą ziemi pod ogród.

Oto jak stworzyć odbicie ogrodu w czterech prostych krokach:

Umieść w pobliżu naturalnego światła. Możesz być w pomieszczeniu, ale twoje źródło światła nie musi tam być. Naturalne światło — szczególnie w okresie wschodu i zachodu słońca — może mieć odżywczy wpływ na twoje samopoczucie.

Twórz bariery, jeśli to możliwe. Pomaga uczynić twoją przestrzeń wydzielonym obszarem, tworząc separację obszarów. Znajdź prosty parawan lub inne rekwizyty, które pomogą Ci stworzyć wyjątkową przestrzeń.

Umieść równoważące przedmioty w przestrzeni: Mogą to być świece, inspirujące fragmenty lub obrazy oraz artefakty, które znajdziesz, aby zainspirować spokój.

Odwiedź. Gdy już stworzysz swoją przestrzeń, odwiedzaj ją codziennie — nawet na kilka minut.

Nasza wewnętrzna podróż nie musi zależeć od rozrzucania nasion wokół naszego domu – że tak powiem. Tworząc w naszym domu wydzieloną przestrzeń na ogród refleksji, wysyłamy sobie wiadomość, że nasz spokój i szczęście również zasługuje na miejsce, które należy pielęgnować.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US