5 ziół, które rosną w cieniu

Wraz z nadejściem lata wszyscy jesteście gotowi, by podziwiać majestat dużego, rozległego krajobrazu, jakim jest wasz czterdziestoakrowy teren własność. Możesz sobie wyobrazić rozległe działki, na których będziesz uprawiać swój ogród kochających słońce ziół, takich jak bazylia, szałwia, lawenda i… poczekaj chwilę. Właściwie to może wcale nie być twój scenariusz. W rzeczywistości możesz mieć tylko niewielką działkę, na której ledwo starczy miejsca na ogród, lub możesz nawet ograniczyć się do parapetu swojego mieszkania, który jest bardzo mało nasłoneczniony. Jak możesz mieć ogród, jeśli musisz uprawiać zioła w cieniu? Czy są takie rzeczy jak zioła kochające cień?

Zioła, takie jak bazylia i szałwia, mogą wymagać sadzenia w miejscach, w których są w pełni nasłonecznione, ale niektóre zioła mogą dobrze prosperować przy zaledwie czterech godzinach słońca dziennie. Podczas gdy wszystkie rośliny potrzebują trochę światła słonecznego, niektóre z bardziej wytrzymałych ziół mogą nadal prosperować, gdy są uprawiane głównie w cieniu. A niektórzy z nich wręcz uwielbiają ten cień.

Poniżej znajduje się pięć ziół rosnących w cieniu. Zdecyduj się sadzić te zioła aż do dnia, w którym będziesz mógł w końcu zamknąć tę czterdziestoakrową posiadłość, którą pewnego dnia będziesz (oczywiście) posiadać!

Mięta – Rośliny mięty, takie jak mięta pieprzowa i mięta zielona, ​​są znane nie tylko jako odświeżający dodatek do mrożonej herbaty i innych letnich napojów, ale ich właściwości lecznicze są równie chłodzące, jak cień, w którym się rozwijają. Ta wytrzymała roślina okrywowa jest zarówno łatwa w uprawie, jak i może pomóc nam pokonać letnie upały.

Melisa – Ta bylina jest zarówno łatwa w uprawie (właściwie trochę za łatwa, więc pamiętaj o przycinaniu), jak i zapewnia przyjemnie pachnący dodatek do każdego ogrodu ziołowego. Liście melisy mogą być używane do sałatek i są używane ze względu na uspokajające działanie na osoby z lękiem i zaburzeniami snu.

Anise Hyzop – Te wysokie byliny pachną lukrecją i przyciągają kolibry i motyle. Nie tylko to, ale gdy są używane jako zioło, tworzą atrakcyjną herbatę, a jej suszone liście można nawet pokruszyć i użyć do sałatek.

Cilantro – Zamiłowanie Cilantro do cieni ma sens, ponieważ w niektórych tradycjach ziołowych nasiona kolendry są używane jako zioło równoważące dla tych, którzy mają dużo ciepła w ciele. Kolendra jest również używana jako podstawa wielu kuchni, w tym kuchni meksykańskiej i włoskiej.

Pietruszka – Pietruszka to nie tylko dodatek używany w restauracjach. Posiada również wiele korzyści zdrowotnych, w tym szeroką gamę fitochemikaliów, takich jak przeciwutleniacze i witaminy.

Sprawdź nasze kursy ziołowe online , aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób zioła, które przyjmujemy, mogą zapewnić nam szeroką gamę korzyści odżywczych.

Tylko dlatego, że Twój dom ma ograniczoną ekspozycję na słońce, nie oznacza, że ​​Twoje lato musi mieć ograniczoną ekspozycję na ogrodnictwo. Wypróbuj niektóre z tych różnych kochających cień ziół i daj nam znać, jak sobie radzisz z ogrodnictwem na naszej stronie na Facebooku.

 

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US