5 wskazówek, jak zacząć ogród w przyszłym roku

~ 152 ~ Wraz z nadejściem jesieni sześć miesięcy może być zniechęcające bardzo mało prac ogrodniczych. A może w połowie lata zdecydowałeś, że chcesz zająć się ogrodnictwem, ale czułeś, że przegapiłeś okazję do uprawy czegokolwiek w tym roku. Ale to, że wkrótce wkroczymy w świat pochmurnych dni i zamarzniętej gleby, nie oznacza, że ​​nie ma już nic do roboty. W rzeczywistości, mając przewagę w przyszłorocznym ogrodzie, możemy nie tylko przedłużyć sezon ogrodniczy o kilka kolejnych tygodni, ale możemy przygotować się do pracy, gdy nadejdzie wiosna.

5 prostych rzeczy do zrobienia teraz w ramach przygotowań do przyszłorocznego ogrodu

Wybierz swoją przestrzeń ogrodową.

Jeśli w przyszłym roku po raz pierwszy założysz ogród, możesz poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniej części swojej posiadłości, na której ją założysz. Miejsce, w którym umieścisz swój ogród, jest bezpośrednio związane z tym, co planujesz uprawiać i jakiego rodzaju zasobów potrzebuje. Jeśli na przykład planujesz uprawiać dużo zielonych warzyw liściastych i warzyw korzeniowych, możesz skorzystać z wyboru miejsca, które ma mieszankę słońca i cienia. Z drugiej strony, jeśli chcesz uprawiać warzywa, które wymagają jak największej ilości słońca, takie jak warzywa owocujące, takie jak pomidory, będziesz chciał wybrać miejsce, które będzie w pełni nasłonecznione.

Jesienne chwasty.

Pomóc może teraz odchwaszczanie ogrodu, nawet jeśli chwasty mogą rosnąć od teraz do następnej wiosny. Ponieważ ziemia jest wciąż miękka po ciepłych miesiącach letnich, pielenie będzie teraz o wiele łatwiejsze niż po tym, jak ziemia była zamarznięta przez cały sezon. Dowiedz się więcej o „chwastach” w kursie online dla średniozaawansowanych.

Uprawa.

Jak być może wiesz, pomocne może być przewracanie gleby, na której planujesz sadzić – znane również jako oranie gleby. Proces ten pomaga napowietrzyć glebę i ułatwić łatwiejsze sadzenie roślin. Ale uprawa jesienią może być również szczególnie pomocna, w tym pozostawienie gładkiej powierzchni do sadzenia na wiosnę.

Dodaj materię organiczną na kilka miesięcy przed sezonem ogrodniczym.

Dodając do gleby materię organiczną, taką jak suszone liście drzew lub obornik, można rozluźnić glebę i poprawić drenaż. Wprowadź tę materię do górnych sześciu cali gleby.

Połóż ściółkę lub grządkę z liści, aby chronić glebę przez zimę.

Wraz z zimą pojawia się potencjał dość dużych opadów i innych aktywności sezonowych. Aby chronić całą swoją ciężką pracę przed zbyt dużymi uszkodzeniami, połóż ściółkę lub grządkę z liści na swoim ogrodzie. Dzięki temu będziesz miał mniej pracy przy rekultywacji gleby, gdy nadejdzie czas sadzenia na wiosnę.

Kilka dni skoncentrowanej pracy w Twoim ogrodzie teraz może przynieść oszczędności tygodnia lub więcej na początku następnego sezonu sadzenia. Wypróbuj jedną lub więcej z tych wskazówek i przekonaj się, o ile łatwiej wrócić do ogrodu w przyszłym roku.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US