3 proste wskazówki dotyczące późnego ogrodnictwa

Wygląda na to, że wszyscy w twoim życiu są wyjątkowymi ogrodnikami… oprócz ciebie. Twoja sąsiadka, twoja najlepsza przyjaciółka i idealna szwagierka znalazły czas, by zasadzić cały ogród w tak szalonym harmonogramie jak twój. A ponieważ nawet nie zacząłeś, czy można zająć się późnym ogrodnictwem? Co możesz zrobić z sadzeniem warzyw i ziół, jeśli już w marcu nie odwiedzałeś lokalnego sklepu ogrodniczego?

Na szczęście nie jest za późno, aby trochę nadrobić zaległości. Istnieje wiele przyjemnych odmian, które można wyhodować późnym latem i które wytrzymają przejście do późnej jesieni. Poniżej znajduje się kilka pomysłów, których możesz użyć do pomalowania kciuka na przyjemny odcień zieleni w nadchodzących miesiącach. Skorzystaj z naszych wskazówek dotyczących późnego ogrodnictwa, a będziesz mógł zająć się jadalnym ogrodem, nawet jeśli dopiero zaczynasz dzisiaj.

Sadź warzywa, takie jak ogórki, dynia i jarmuż

Tutaj, w Nowej Anglii, ci z nas, którzy chcą sadzić letnie warzywa, takie jak pomidory, muszą już zacząć siać swoją ziemię. Chociaż w tym momencie może być trudno wycisnąć pełny sezon wegetacyjny na letnie warzywa, istnieje wiele warzyw, które można uprawiać późną wiosną, od wczesnego do późnego lata, a nawet jesienią. Fasola cukrowa może być wysiewana w lipcu; jarmuż, od wczesnego do późnego lata; ogórki można wysiewać przez całe lato; dynię można sadzić późną wiosną i latem; brokuły można wysiewać jako roślinę jesienną 85-100 dni przed pierwszymi przymrozkami; a jarmuż można sadzić późnym latem. Ale gdy letnie słońce zmieni się w jesienne, Twój ogród będzie miał inną ekspozycję. Wiele nieletnich warzyw, które sadzisz, będzie wymagało równowagi światła i cienia, więc upewnij się, że znajdziesz miejsce do sadzenia, które uwzględnia zmieniającą się pozycję słońca.

Odporne na rośliny zioła ~ 653 ~
Późne ogrodnictwo może być wyzwaniem z wielu powodów, z których najmniejszym jest to, że suche, stałe upały w sierpniu utrudniają utrzymanie wielu rodzajów roślin. Ale dla doświadczonego ogrodnika przeszkodę można zamienić w atut. Niektóre zioła, takie jak tymianek, szałwia i mięta, są tak odporne i podatne na rozmnażanie, że wielu ogrodników musi uważać, aby te rośliny nie zawładnęły całkowicie ich ogrodem. Jeśli posadzisz odporne zioła później w sezonie, będziesz cieszyć się ich miejscem w ogrodzie do późnego lata i jesieni.

Rośliny okopowe ~ 653 ~
Buraki można wysiewać dopiero w kwietniu lub od czerwca do września. Marchew można wysiewać od wiosny do późnego lata, dopiero na 3 miesiące przed pierwszymi przymrozkami. Rzodkiewki można sadzić późnym latem lub wczesną jesienią.

Chociaż możemy być w punkcie, w którym inni ludzie już zajmują się ogrodnictwem, wciąż nie jest za późno, aby zająć się czymś dla siebie. Jeśli zaczniesz teraz, możesz zająć się ogrodnictwem trochę później i pokazać swojemu sąsiadowi, najlepszej przyjaciółce i idealnej szwagierce, co może się stać, gdy wszyscy inni spakowali to na sezon. Daj nam znać, co planujesz uprawiać w ogrodzie w tym roku w komentarzach poniżej, i zatrzymaj się na naszej stronie na Facebooku, aby podzielić się swoimi historiami — zarówno udanymi, jak i nie.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US