Francuska herbata jabłkowo-cynamonowa

Ten przepis na francuską herbatę jabłkowo-cynamonową wymaga cynamonu, jabłek i miodu, zapewniając odrobinę rześkości z odrobiną słodyczy i odrobiną ciepła. Dla mnie brzmi to jak jesień w filiżance!

Zdrowe składniki odżywcze w jabłkach obejmują beta-karoten, witaminy C i B, wapń, fosfor, bor, polifenole i pektyny (Mars, 2004). Ponieważ jabłka mają tendencję do chłodzenia, można dodać rozgrzewające przyprawy, takie jak cynamon (Cinnamomum verum), imbir (Zingiber officinale) i goździki (Syzygium aromaticum), aby przeciwdziałać właściwościom chłodzącym (McIntyre, 2002). Herbata jabłkowo-cynamonowa to pożywny, aromatyczny jesienny napój.

Francuska herbata jabłkowo-cynamonowa

Świetny sposób na wykorzystanie resztek jabłek z ciasta lub zużycie jabłek, zanim się odwrócą, herbata jabłkowa to słodka, ciepła i wykwintna mała uczta. Ta prosta, pyszna herbata pochodzi od Drink To Your Health autorstwa zielarki Anne McIntyre. Wydajność: 2-4 porcje.

Składniki

 • 4 jabłka organiczne w plasterkach
 • 2 szklanki wody

  2 łyżki lokalnego miodu ~ 253 ~
  1 łyżeczka mielonej kory cynamonu (Cinnamomum verum)

Kierunki

  Umyj, obierz i pokrój jabłka i umieść w dużym garnku na płycie kuchennej.

  Wlej do garnka dwie szklanki wody (więcej, jeśli to konieczne, aby całkowicie przykryć jabłka).

  Gotuj jabłka i wodę razem na małym ogniu, aż jabłka będą miękkie.

  Ostrożnie zdejmij z ognia.

  Przepuścić przez sitko, aby oddzielić płyn od jabłek.

  Dodaj miód i cynamon do pozostałego płynu i dobrze wymieszaj.

  Usiądź wygodnie i ciesz się, póki jest jeszcze ciepła i parująca.

Czasami mamy tendencję do nadmiernego komplikowania przepisów i składników. Ta francuska herbata jabłkowo-cynamonowa to prosty, chrupiący sposób na docenienie bogactwa natury bez nadmiernego zastanawiania się nad szczegółami.

PRZYPISY

Brazier, Y. (2020). Jakie właściwości zdrowotne ma cynamon? [Artykuł w Internecie]. Pobrane z https://www.medicalnewstoday.com/articles/266069

Justis, A. (2015). Przepisy na jabłka w czasie żniw [artykuł na blogu]. Pobrane z https://theherbalacademy.com/harvest-time-apple-recipes/

Mars, B. (2004). surowy. Laguna Beach, Kalifornia: Podstawowe publikacje dotyczące zdrowia.

McIntyre, A. (2000). Pij za zdrowie. Nowy Jork, NY: Fireside Books.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US