Ćwiczenia dla otyłych

Ćwiczenia dla otyłych – na dobry początek walki z nadwagą

Praktycznie rzecz biorąc prędzej lub później każda z osób borykających się ze zbyt dużą nadwagą decyduje się na mniej lub bardziej radykalne środki zmierzające do pozbycia się przynajmniej kilku zbędnych kilogramów. Jak trudny jest to proces wiedzą o tym najlepiej osoby, które próbowały pozbyć się chociażby niewielkiej „oponki” widniejącej na ich brzuchu.

Od czego zacząć?

Zazwyczaj nawet najostrzejsza dieta czy wręcz głodówka nie będzie w stanie przyczynić się w skuteczny sposób do pozbycia się zbędnych kilogramów. Oczywiście właściwie zbilansowana dieta jest jednym z głównych czynników wpływających na pozbycie się nawet dość sporej ilości zbędnych kilogramów. Żebyśmy mogli jednak odnieść w tym zakresie zadowalający sukces naszą dietę musimy połączyć z odpowiednio dopasowanymi ćwiczeniami. W wykonywaniu ćwiczeń warto zachować zdrowy rozsądek i umiar żeby zbyt szybko się nie zniechęcić.

Jakie ćwiczenia?

Osoby bardzo otyłe muszą z wolna doprowadzić do przyzwyczajenia organizmu do zwiększonego wysiłku, co wymaga dużo cierpliwości i samozaparcia. W doskonały sposób sprawdza się w ich przypadku zasada małych kroków. W oparciu o ta zasadę możemy rozpocząć wykonywanie naszych ćwiczeń od poświęcenia im jednego kwadransa w okresie pierwszego tygodnia po to by w kolejnych wydłużać ich czas. Optymalną zasadą jest wykonywanie ćwiczeń przynajmniej 3x w tygodniu przez okres 30 minut.

Najlepszymi ćwiczeniami dla osób bardzo otyłych będą te nieobciążające stawów. Wyśmienicie sprawdzi się w tym przypadku basen i pływanie. Osoby mające pewne problemu z przełamaniem wewnętrznego oporu przed pokazaniem się publicznie zamiast pływania mogą zdecydować się na jazdę na rowerze stacjonarnym, orbitreku lub stepperze. Innym sprawdzonym ćwiczeniem dla osób otyłych będzie popularny nordic walking. Oczywiście równie doskonale osoby bardzo otyłe mogą rozpocząć swoja przygodę z odchudzaniem od prostych spacerów. Z biegiem czasu osoby zainteresowane wprowadzeniem bardziej intensywnych zestawów ćwiczeń mogą przejść na ćwiczenia siłowe.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US